×

Michael Kors'un Yıllık Kar Oranı Tahminlerin Altında

Автор
Reuters
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 30 мая 2018 г.
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Michael Kors Holdings Ltd yıllık gelirinin Wall Street tahminlerinin altında olduğunu ifade etti. Bu sonuç beklenenden daha güçlü çeyrek dönem sonuçlarını gölgede bırakarak, ayakkabı üreticisinin hisselerinin yüzde 7 düşüş yaşamasına neden oldu.


Kors'a atfedilen net gelir 44,1 milyon USD - Photo: Michael KorsMercer ve Hamilton çantaları ile tanınan şirket gelirinin 2019 mali yılında hisse başı 4,65 USD ila 4,75 USd arasında olmasını bekliyor ve bu da Thomson Reuters I/B/E/S'ye göre ifade edilen ortalama 4,74 USD'lik analist tahminlerinin altında kalıyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ayakkabı üreticisi Jimmy Choo'yu satın alan Kors Çarşamda günü yaptığı açıklamada, lüks teklifini artırmak için daha fazla satın alım yapmayı planladıklarını ifade etti.

Kors'a atfedilebilir net gelir ise 31 Mart'ta sona eren dördüncü çeyrekte, bir önceki yıla göre 26,8 milyon USD veya hisse başı 17 Sent net düşüş ile 44,1 milyon USD veya hisse başı 29 Sent oldu.

Markanın geliri 1,06 miilyar USD'den 1,18 milyar USD'ye yükselerek analistlerin 1,15 milyar USD'lik tahmininin yukarısında gerçekleşti.

Tek seferlik öğeler haricinde, şirket hisse başı 63 Sent kazandı ve analistlerin 60 Sent yönündeki tahminini aştı.

New York merkezli Michael Kors'un hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 6,8 düşüşle 63,60 USD'ye geriledi.

© Thomson Reuters 2019 Все права защищены.