×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
13 июн. 2018 г.
Время чтения
4 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Muhteşem bir Pitti Uomo 94 Fuarı Karşınızda

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
13 июн. 2018 г.

Fuar organizatörü Pitti Immagine'nin Genel Müdürü Agostino Poletto yaptığı açıklamada Pitti Uomo 94'ün yeni bir dönem başlatacağını ifade etti. Hem görsel hem de sanal olarak optik efektler ile etkinliğin büyüleyici bir hale getirileceğini belirtti. Fuarın bu sene ki teması, bu sezon için fuarın stilisti Sergio Colantuono tarafından belirlenen P.O.P (Pitti Optical Power) ve bu bağlamda olağanüstü optik gösteriler bizleri bekliyor. 12 Haziran Salı günü başlayan ve 15 Haziran Cuma günü sona erecek olan fuarın 94ncü buluşması oldukça yoğun bir programa da sahip.


P.O.P., Pitti Optical Power, bu sezonun teması - Pitti Immagine

 
Pitti Uomo 94 İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonlarını içeriyor ve bu sene geçen seneye göre 20 marka daha fazla katılım ile, 1240 markanın tanıtımını yapacak. Bu markalardan 561'i İtalya dışından katılıyor (toplamın %42,5'i) ve neredeyse 250'si Pitti Uomo'ya ilk kez katılıyor. Pitti Immagine CEO'su Raffaello Napoleone bunun %15 ila %18 sergici iş hacmine eşdeğer olduğunu ifade ediyor ve her zaman olduğu gibi uluslararası sergicilerin güçlü bir varlık gösterdiği, yüksek sayıda başvuru aldıkları bir buluşma olduğunun altını çiziyor.
 
Napoleone fuarın 30.000 ziyaretçiyi çekeceğini düşündüklerini bunlardan 19.400'ünün satın almacı olduğunu ve bunların da 8400'ünün İtalya dışından geldiğini ifade ediyor. Bu sene bir kez daha İtalya hükümetinin finansal desteğinden faydalandıklarını belirten Napoleone, bunun da her buluşma da 100 ve 120 (yıl boyunca 240) yeni satın almacıyı davet edebilmelerine olanak tanıdığını ekliyor. Napoleone bu buluşmanın poster tanıtımından ve tamamen yeni bir buluşma deneyimi sunan yenilenmiş tesisler ve düzenden oldukça memnun bulunuyor.

Pitti Uomo 94'ün ilk gününde çeşitli özel etkinlikler düzenlendi. bunlardan biri de Fortezza da Basso alanı içerisinde, genç Gürcistanlı tasarımcılara ve Danimarka moda fuarı Revolver tarafından seçilen 15 İskandinavyalı markaya ayrılmış özel alandaki tanıtım oldu.

Salı günü, İtalyan mont ve ceket uzmanı Herno Stazione Leopolda alanındaki özel sergisi 'Library' ile 70nci yılını kutladı. Herno'yu kardeşi ile birlikte yöneten  Claudio Marenzi serginin hem kendi hem de İtalyan terziliğinin geçmişinde önemli yer tutan çeşitli nesneleri içerdiğini ifade etti. 'Library' ile birlikte, İtalyan kumaş üreticisi Reda da, doğa da çözünebilir polimer ile kaplı bir işlevsel kumaş olan Reda Active Lifeproof'u tanıtıyor. Bir diğer etkinlik ise gelinlik ve resmi giysi markası Carlo Pignatelli'nin 50nci yıl dönümü olacak.
 

Roberto Cavalli'nin Kreatif Direktörü, Paul Surridge, Pitti Uomo 94’ün onur konuğu oluyor - - Roberto Cavalli

Fuarın İletişim Yöneticisi Lapo Cianchi, birçok etkinlik ile fuarın programının oldukça belki de biraz fazla yoğun olduğunu ifade etti. Bu yaz sezonu için, Floransalı organizatörler, çıtayı çok yukarıya taşıdılar ve programa birçok yıldızı davet ettiler.
 
Pitti Uomo 94'ün onur konuğu Roberto Cavalli bunlardan sadece biri. Cavalli memleketinde 13 Haziran Çarşamba akşamı, Paul Surridge tarafından tasarlanan yeni erkek giyim projesini tanıtacak. Cavalli defilesi, şehrin güneyindeki bir tepe olan, Monte Acuto üzerine kurulmuş, 14ncü yüzyıldan kalma bir manastır olan Certosa di Firenze'de gerçekleştirilecek. Fuarın bir diğer özel davetlisi Fumito Ganryu da Çarşamba günü bir tanıtım gerçekleştirecek. Comme des Garçons ile 13 yıl geçirmesinin ardından, tasarımcı Frittelli Arte Contemporanea sanat müzesinde kendi markasının lansmanını gerçekleştirecek.
 
Pitti Uomo'nun ikinci günün de aynı zamanda Birkenstock ve Alman lüks deri ürünler markası MCM'nin de tanıtımları ile İtalyan yüksek kaliteli erkek giyim üreticisi Lardini'nin 40ncı yıl kutlaması yer alıyor.
 
İngiliz koreograf Wayne McGregor da Cos için Christophe Copin tarafından tasarlanan ilk erkek giyim koleksiyonunun tanıtımında bir performans sergileyecek. H&M grubun hızlı moda markası da bu buluşmada ilk kez Pitti Uomo'ya katılıyor. Oldukça yoğun olan Çarşamba günü, 'Moncler Fragment Hiroshi Fujiwara' projesinin lansmanını içeren müzikal bir gece ile sona erecek.
 

Dört gün boyunca Floransa, buluşma için şehrin dört bir yanında gerçekleştirilecek etkinlikler ile şenlenecek - Pitti Immagine


Salı günü Giardino di Boboli parkta, Craig Green öncesinde ise Bed j.w. şovlarıyla karşımıza çıktı. Japon tasarımcı Shinpei Yamagishi'nin, kendi ülkesi dışında ilk kez erkek giyim markasını tanıttığı, Stazione Leopolda'da Ford etkinliği gerçekleşti.
 
Pitti Uomo 94, daha birçok yeni lansmanlar ve proje tanıtımları ile dolu, bunlardan biri de Ermenegildo Zegna, Iceberg’ün yeni koleksiyonu Ice Play, koleksiyon Damir Doma tarafından Fransız spor markası Rossignol için tasarlandı,  Nick Wooster'ın Paul & Shark için koleksiyonu, Philippe Model Paris yeni koşu ayakkabıları koleksiyonu ve İtalyan kumaş üreticisi ünlü ailenin varisleri Franco ve Giacomo Loro tarafından oluşturulan yeni marka Sease de bu yenilikler arasında yer alıyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.