×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 авг. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Munich Fabric Start 1000 Üreticinin Katılımını Bekliyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
31 авг. 2022 г.

Munich Fabric Start fuarı, Almanya'nın Münih kentinde 30 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik, 40 ülkeden yaklaşık 1.000 üreticiyi ağırlayacak ve "hepsi bir arada" tedarik ayrılan "The Source" (Kaynak) adlı yeni bir segment içerecek. Fuarın bu yeni buluşmasında, denime adanmış "Bluezone" ve yeni "The Source" segmenti dahil olmak üzere sekiz bölüm bulunacak.

2.500 metrekarelik bir alanda yer alan segment, üst düzey "hepsi bir arada" tedarik çözümlerinde uzmanlaşan 65 işletmeyi bir araya getiriyor. Portekiz, Türkiye, Fas, Tunus, Bosna ve Vietnam'dan üreticiler de bu yeni segmentte yer alıyor.


Munich Fabric Start


Munich Fabric Start direktörü Sebastian Klinder açıklamasında markalar ve perakendeciler için uçtan uca çözümlerin güçlü bir büyüme segmenti olduğunu ifade etti ve “The Source" ile sunduğumuz şey, katılımcılarımızla yakın ortaklık içinde olan çok kaliteli, uzun vadeli bir ortamdır. Pek çok çevrede oldukça aşağılayıcı bir şekilde muamele gören bir segmente değer veriyoruz. Çok yüksek kaliteli bir fuar stand sistemi ve seçkin uluslararası katılımcı seçenekleriyle olağanüstü bir mimari konumda, kasıtlı olarak farklı şeyler yapıyoruz" dedi.
 
The Source'a yedi adet etkinlik alanı daha katılıyor: Malzeme tedarikçilerine ayrılmış bir alan olan 'Fabrics', 'Keyhouse' yenilik merkezi; tekstil tasarımına adanmış 'Design Studios' alanı; ve ürünler için aksesuarlar ve kaplamalara yönelik 'Additionals'. Fuarda ayrıca, malzeme açısından sürdürülebilir inovasyona ve 'Sustainable Innovation' (Sürdürülebilir Yenilik) konseptine odaklanan, endüstrinin dönüşümünün ön saflarında yer alan genç tasarımcılara adanan bir 'Resource' bölümü de bulunuyor.

30-31 Ağustos tarihleri ​​arasında açık olacak Bluezone denim alanı, yaklaşık 100 uzman üretici, dokumacı ve terbiyeciye ev sahipliği yapıyor. Önemli katılımcı işletmeler arasında The Lycra Company, Çalık Denim, Denim Authority, Advance Denim, Fransız üretici Velcorex, Berto ve Prosperity yer alıyor.


Munich Fabric Start


Etkinlikte ayrıca üç gün boyunca temalı konferanslar gerçekleştiriliyor. Peclers Paris ve Pantone ile 2023/2024 sonbahar/kış sezonu için bir trend güncellemesine ek olarak, etkinlikte denimin geleceği, metaverse potansiyeli, baskı dünyasında yaratıcılık, sektördeki izlenebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin sağladığı olanaklar ve alıcıların tedarikçilere karşı dikkatli olma sorumluluğu üzerine yuvarlak masa toplantıları yer alacak.
 
Munich Fabric Start'ın bu buluşmasına yaklaşık 20.000 ziyaretçinin katılması bekleniyor. Ticaret fuarı, daha önce Almanya'da Covid-19'un Omicron varyantının yeniden canlanması nedeniyle 25-26 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan etkinliğini iptal etmek zorunda kalmıştı.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.