×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Nike Yeni Kadın Giyimden Sorumlu Genel Müdür

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 мар. 2023 г.

Nike Çarşamba günü, aralarında kadın giyimden sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdürün de yer aldığı üst düzey yöneticisi değişikliklerini duyurdu.  


Nike, yeni kadın faaliyeti başkan yardımcısı/genel müdürünü belirledi - Nike


Halen Asya-Pasifik, halihazırda Latin Amerika'nın başkan yardımcısı ve genel müdürü olan Amy Montagne, 13 Mart itibarıyla kadın giyim faaliyetinin Başkan Yardımcısı/Genel Müdürü olarak geçiş yapacak. Yönetici şirketten ayrılma kararı alan Whitney Malkiel'in yerini alacak.

Montagne, 18 yıldır Nike bünyesinde çalışıyor. Asya-Pasifik Latin Amerika bölgesine liderlik etmeden önce, küresel olarak erkek giyim, VP/GM, küresel kategorilerinin yanı sıra, küresel kadın faaliyeti VP/GM ve küresel mağazacılıktan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ayrıca Kuzey Amerika'da koşu, kadın antrenmanı ve spor giyim alanlarında artan sorumluluk gerektiren pozisyonlarda bulundu.

Aynı şekilde, şu anda Nike Direct, EMEA Başkan Yardımcısı olan Cathy Sparks, Asya Pasifik ve Latin Amerika'dan sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdür olarak APLA coğrafyasına liderlik edecek.

Benzer şekilde Sparks'ın da, NikeTown Portland'da bir mağaza sporcusu olarak başlayan ve Nike ile 25 yıldır devam eden bir geçmişi var. Son olarak, EMEA'da Nike Direct Başkan Yardımcısı olarak, entegre bir Nike Sport Marketplace içinde dijital ve doğrudan büyüme ile CDA'nın yürütülmesine liderlik etti. Bundan önce, küresel doğrudan Nike mağazaları VP/GM, Nike doğrudan perakende konseptleri VP, Nike mağazaları VP'si, gelişmekte olan pazarlar DTC GM ve Kore DTC GM rollerini üstlendi.

Değişiklikler, spor giyim şirketinin uzun vadeli büyüme ve kârlılık stratejisi bağlamında ilk kez 2020'de duyurulan "Tüketici Doğrudan Hızlandırma" (CDA) planının bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Tüketici ve pazarlar başkanı Heidi O'Neill; "Bu değişiklikler, gücümüzü daha da artıracak ve kadın faaliyetimizi hızlandırma, coğrafyalarımıza yatırım yapma ve en iyi yeteneklerimizi daha da büyütme taahhüdümüzü vurgulayacak" dedi ve  geleceğin pazarını tanımlamak ve CDA aracılığıyla büyümenin bir sonraki aşamasını başlatmak için Nike'ı daha hızlı bir şekilde dönüştürmeye kararlı oldukçarını ifade etti.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.