×

Prenses Deena Aljuhani Abdulaziz’den Vogue Arabia Açıklaması

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 17 апр. 2017 г.
Время чтения
access_time 3 минут(-а,-ы)
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Bir an Katar’daki İslami Sanatlar Müzesi’nde Naomi Campbell ve Lauryn Hill ile birlikte Körfezin yeni moda yıldızı olarak Vogue Arabia’nın lansmanını kutlarken bir an sonra Prenses Deena Aljuhani Abdulaziz iki baskının ardından Vogue Arabia’nın kurucu baş editörü görevinden ayrıldı.
 

Prenses Deena Aljuhani Abdulaziz Vogue Arabia’nın lansman partisinde - Godfrey Deeny


Prenses Fashion Network'e telefon üzerinden yaptığı açıklamada görevinden ayrılmadığını, çıkarıldığını ve bu konuda bir basın açıklamasına bulunacağını ifade etti.

Vogue Arabia geçtiğimiz yıl İngilizce ve Arapça bir web sitesi olarak yayınına başlayan Dubai merkezli yayınevi Nervora’nın lisansı altında yayınlanıyor. Derginin Mart basımının kapağında Gigi Hadid, nisan ayı kapağında ise Mısır/Faslı güzel Imaan Hammam yer aldı.

Nervora’nın sözleşmelerini ihlal ettiğini belirten prenses, konuyu avukatlarına ileteceğini de belirtti.

Oldukça şık bir kadın olan prenses moda camiasında önde gelen bir figür, birkaç sezondur özel İnternet mağazası D’NA’nın kurucusu ve alıcısı olarak Avrupa’da defilelere katılıyor.

Prensesin görevinden alınmasından kısa bir süre önce Cuma gecesi süper modeller, yerli tanınmış isimler, Körfezin VIP isimlerini içeren 200 kişilik lansman etkinliğinde, ABD dışındaki tüm Vogue’ları yöneten Condé Nast International’ın başkanı Jonathan Newhouse, asilzadeyi övgü dolu sözlerle karşılamış ve geceye katılmanın büyük bir onur ve mutluluk olduğunu, Vogue Arabia dergisini lanse etmenin bir hayal olduğunu ifade etmiş, ayrıca editörleri Prenses Deena’nın ihtişamı ve büyüleciliğini dile getirerek, onu ve ekibini tebrik etmiş ve teşekkürlerini sunmuştu.

Prenses Deena da kendi konuşmasında, beklenmedik bir adımın gerçeğe döndüğünü ifade ederek, bu hayali gerçeğe dönüştürdükleri için Condé Nast ve Jonathan Newhouse’a teşekkürlerini sunmuştu.

Bu doğrultuda prensesin görevinden alınması bir şok olarak karşılandı. Vogue dergisini hazırlayan yabancı yayınevi ile standart lisans sözleşme koşulları altında, Condé Nast baş editör, yayıncı ve sanat direktörü atamalarını gerçekleştirme hakkını elinde tutuyor.

Prenses baş editör olarak görev yaptığı birkaç sorunla karşılaşmış ve  Paris’te couture sezonu etkinliklerine katılırken, arkadaşlarına Condé Nast ile başlangıç kapağı konusunda anlaşmazlığa düştüklerini açıklamıştı. Söz konusu kapakta Gigi Hadid, yüzü peçe ile kapalı olarak görüntüleniyordu. Prensesin ifadesine göre yayıncılar bu kapak fotoğrafının süper modellerin yıldız gücünden faydalanmaya engel olduğunu belirtmişti.

Condé Nast’ın Vogue Arabia'da prensesin yerine geçecek kişiyi açıklaması bekleniyor. Newhouse ise Londra ofisine yapılan aramalara henüz yanıt vermedi.

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.