×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 янв. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Rapor: Mayo pazarı 2026 yılına kadar %6 büyüyecek

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
5 янв. 2022 г.

Mayo sektörünün geleceği parlak.


Rapor: Mayo pazarı 2026 yılına kadar %6 büyüyecek - Facebook: La Perla


ResearchAndMarkets.com'da yayınlanan yeni bir rapora göre, virüsün yayılmasını en aza indirmek için birçok yüzme havuzunu kapanmaya zorlayan Covid-19 pandemisinin ardından, küresel mayo pazarının 2021'den 2026'ya kadar yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) yüzde 6,3'lük büyüme kaydetmesi bekleniyor.

2020'de dünya genelinde okulların ve üniversitelerin kapanması, küresel mayo pazarındaki satışları da olumsuz etkiledi, ancak günümüz trendleri talepte artışa işaret ediyor. Rapor, kumaş tasarımı, trendi ve rahatlığı gibi temel faktörlerin pazarın yönlendirilmesinde önemli bir rol oynadığını gösteriyor.

Özellikle mayo üreticileri ve tasarımcıları, mayoların konfor düzeyine odaklandı ve modaya uygun baskılar ve uygun kesimler gibi katma değerli özelliklerin popülerliğini göz önünde bulundurdu. Rapor zamanda markalı mayolara yönelik talebin arttığını da gösteriyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yüzme, 2004'ten bu yana her yıl katılımda kayda değer bir artış yaşarken, Asya-Pasifik bölgesinin ise hükümet girişimleri ve "Khelo India" gibi etkinlikler sayesinde önümüzdeki beş yıl içinde diğer bölgelere göre daha yüksek bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Çin mayo pazarı ise, yüzmenin Çin'de en iyi fiziksel egzersiz şekli olarak görülmesi nedeniyle su sporlarına tutku duyan ülkenin kalabalık nüfusu tarafından yönlendiriliyor ve bunun da Çin'de mayo ürünlerine yönelik sağlıklı bir talep artışı gerçekleştirmesi bekleniyor. Aynı şekilde Avustralya'da Ulusal Spor Katılımı raporuna göre yüzme, 2014 yılında en yaygın açık hava etkinliği olarak değerlendirildi.

Küresel mayo pazarındaki büyük şirketler arasında Arena Italia SpA, Perry Ellis International Inc. ve La Perla Group yer alıyor ve Pentland Group PLC (Speedo International Limited) de pazardaki en aktif şirketlerden biri olmaya devam ediyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.