×
Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 мая 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Revlon Borç Veren Devrinin Ardından İflastan Çıktı

Автор
Reuters API
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
3 мая 2023 г.

Revlon Inc Salı günü yaptığı açıklamada, 2,7 milyar dolardan fazla borcunu ödedikten ve güzellik ürünleri şirketinin kontrolünü borç verenlere devrettikten sonra iflastan çıktığını belirtti.Reuters


CEO Debra Perelman yaptığı açıklamada, Revlon'un iflastan sonra daha güçlü olduğunu ve uzun vadeli büyüme için iyi bir konumda bulunduğunu belirtti.

Perelman, "Küresel olarak tanınan markalarımızın tüm potansiyelini açığa çıkarmayı ve müşterilerimize onlarca yıldır sevdikleri ikonik ürünleri sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz" dedi.

Ruj, oje ve diğer güzellik ürünlerini satan 91 yıllık bir geçmişe sahip olan Revlon, 3,5 milyar dolarlık borç yükü ve pandemiyle ilişkili aksamalar nedeniyle kozmetik tedarik zincirinin önemli satıcılarına zamanında ödeme yapamayacak kadar nakit sıkıntısı çektiğini belirterek Haziran ayında iflas başvurusunda bulundu.

Revlon, iflas sonrası yönetim kuruluna eski Bloomin' Brands CEO'su Elizabeth Smith ve eski Sephora CEO'su Martin Brok da dahil olmak üzere tüketici, perakende ve güzellik sektörlerinden deneyimli yöneticileri yerleştirdi.

Revlon'un borç verenleri, borç azaltma anlaşması karşılığında şirketin mülkiyetini aldı ve mevcut hissedarların öz sermaye değerini temizledi.

Şirketin en büyük hissedarı, Perelman'ın babası Ron Perelman'a ait olan MacAndrews & Forbes idi. MacAndrew & Forbes, iflas başvurusu sırasında şirketin hisselerinin %85'ini elinde tutuyordu ve kalan hisse, geçtiğimiz yıl değer kaybetmeden önce bireysel yatırımcıların ilgisinde büyük bir artış gördü.

Revlon'un yeni sahipleri arasında Glendon Capital Management, King Street Capital Management, Angelo Gordon & Co ve Oak Hill Advisors yer alıyor.

King Street Capital Genel Müdürü Noah Charney, yeni sahiplerin "uzun bir geçmişe sahip bir Amerikan işletmesinin" "vekili olarak hizmet etmekten" gurur duyduklarını ifade etti.

Şirketin ifadesine göre Revlon, 1.5 milyar dolarlık borç ve 236 milyon dolarlık mevcut likidite ile iflastan çıktı.

Revlon'un ilk çeyrekteki net satışı bir önceki yılki 479.6 milyon USD'den 490 milyon USD'ye yükseldi.
 

© Thomson Reuters 2023 All rights reserved.