×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 июн. 2022 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Sephora Çinli Güzellik Markaları İçin Destek Programı Başlattı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 июн. 2022 г.

Sephora kısa bir süre önce 'China Accelerate' marka iş geliştirme programını başlattı. Önümüzdeki üç yıl içinde, LVMH grubunun seçkin parfümeri perakendecisi, Çin'in beş  seçkin güzellik markasının gelişimini destekleyecek. Bu programın hedefinde ilgili markalardan her birinin yıllık 100 milyon CHY (yaklaşık 14 milyon €) değerinde satış yapmasına yardımcı olmak yer alıyor.
 

Sephora'nın 2022 baharı için Çin'de gerçekleştirdiği yeni lansmanlardan bazıları - DR


Sephora Çin'in genel müdürü Maggie Chan bir basın açıklamasındai “Güzellik ürünleri dağıtımında tanınmış bir dünya lideri olarak Sephora, bu markalar için yalnızca destek ve ticari genişleme için bir yol sunmakla kalmayacak, aynı zamanda uluslararası bir vizyon geliştirmelerine yardımcı olacak” dedi. 

Sephora, 2005'ten beri Çin'de faaliyet gösteriyor ve kısa süre önce, QQ ve WeChat mesajlaşma uygulamalarıyla tanınan Çinli holding Tencent'in sahibi olduğu Tencent Smart Retail ile ortaklık kurdu.

Markaların perakende müşterilerine ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanan Tencent Smart Retail ile Sephora, niş markaların görünürlük kazanmasına ve WeChat'in potansiyelinden nasıl yararlanılacağına ilişkin kurslar gibi tavsiye ve eğitimlerden yararlanmasına olanak tanıyan üç aylık bir program olan 'YThe Rising Powers'ı lanse etti. Sephora, bu markaların büyümesini hızlandırmak için kendi çok kanallı altyapısına güvenecek.

Sephora, 2021'de 34,6 milyar Euro değerinde olan ve 2024'te 49 milyar Euro düzeyine ulaşması beklenen Çin güzellik pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.
 
Sephora, 35 ülkede 2.650 mağaza işletiyor ve yaklaşık 6.000'i Fransa'da olmak üzere 35.000'den fazla kişiyi istihdam ediyor. AFP ajansı, Sephora'nın 2019 mali yılındaki gelirinin 10 milyar Euro olduğunu tahmin ediyor.

Bu ayın başlarında Sephora, CEO'su Martin Brok'un 30 Haziran'da ayrılacağını duyurdu.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.