×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Swarovski 2022'yi Çift Haneli Satış Büyümesiyle Kapattı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
8 мар. 2023 г.

Avusturyalı grubun kristal bölümü olan Swarovski Crystal Business, 2022'de ciroda %10 artışla 1,83 milyar Euro'ya ulaşarak yedi yılın en güçlü büyümesini kaydetti.


2022'de Swarovski için çift haneli büyüme - Swarovski


2022'de Swarovski kayıplarını azaltmayı başardı. İşletme, tüm ana ürün kategorilerinde, +%15 düzeyinde mücevher faaliyeti liderliğinde kapsamlı bir büyüme kaydetti. Perakende iş hacminin %20'sini oluşturan çevrimiçi satışlar %5 büyüdü.

CEO Alexis Nasard yaptığı açıklamada, "Bu cesaret verici sonuçlar, stratejik yönümüzün doğru olduğunu ve ikonik markamız ile ürünlerimizin olağanüstü bir potansiyele sahip olduğunu teyit ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki tüm Swarovski çalışanlarına ve ortaklarına örnek teşkil eden taahhütleri için ve aile hissedarlarına güçlü destekleri için teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Şirket, geçen yılki kayıpların "neredeyse pozitif bir sonuca" önemli ölçüde düşürülmesinin temel nedeninin marka geliştirme stratejisi, satış büyümesi ve işletme maliyet tasarrufları ile uyumlu brüt kar marjındaki iyileşme olduğunu açıkladı.

Yeni mücevher koleksiyonları, WonderLux ve WonderColor perakende konseptleri ve kreatif direktör Giovanna Engelbert tarafından tasarlanan ve Bella Hadid'in rol aldığı marka kampanyaları da Swarovski'nin konumunu iyileştirdi ve 2022'de şirkete yeni bir ilgi getirdi.

Aquazzura gibi lüks markaların yanı sıra uzun süredir devam eden BMW gibi otomotiv ortaklarıyla yapılan yeni işbirlikleri ve EssilorLuxottica ile yeni on yıllık lisans sözleşmesi de bu gelişmeye katkıda bulundu.

Swarovski, "yeni LUXignite stratejisinin bir parçası olan, dünyanın dört bir yanındaki müşterileri memnun etmek için tasarlanan, heyecan verici mücevher tasarımlarına, tasarım elmaslardan oluşan yeni bir koleksiyona ve özenle hazırlanmış alışveriş deneyimlerine dayalı olarak" 2023'ü güven içerisinde dört gözle bekliyor.

Nasard aynı zamanda Çin dahil tüm pazarlarda cesaret verici bir başlangıç yaptıklarını ve 2023'teki odak noktalarının, ürün yeniliğine ve perakende ağımıza ve önemli marka anlarına daha fazla yatırım yapmayı hedefleyen yeni LUXignite stratejileri ve iş planları olacağının altını çizdi.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.