×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
28 февр. 2018 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Texworld ve Apparel Sourcing 13.606 Ziyaretçi Ağırladı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
28 февр. 2018 г.

11-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Messe Frankfurt tekstil/giyim fuarı 13.606 profesyoneli bir araya getirerek, 2017 Şubat ayına göre stabil bir oran kaydetti.


Fuar, Avantex forumu - Messe Frankfurt


Fransa, Birleşik Krallık, Türkiye, İspanya ve İtalya hollerde en fazla temsil edilen ülkeler oldu. Toplamda ziyaretçilerin %81’i yurtdışından katıldı. Organizatörler Kuzey Amerika (%+7), Afrika kıtası (%+26), Fas (%+25) ve Tunus’tan (%+15) gelen heyetlerin oranında önemli bir artış kaydedildiğini ifade etti. Asya ülkelerinde ise, Çin yeni yılı kutlamalarının yaklaşması nedeniyle %6 oranında bir gerileme görüldü.

Messe Frankfurt Fransa’nın başkanı Michael Scherpe yaptığı açıklamada, fuarın Pazar günü açılmasıyla ziyaretçilerinin %18'inin o gün giriş yaptığını ve fuarı rahat bir şekilde gezme olanağı yakaladığını ifade etti. Pazartesi gününün ise en yoğun günleri olduğunu ve Eylül 2018’de daha önce duyurdukları gibi normal ritimlerine geri dönerek, Pazartesi günü açılış yapacaklarını belirtti.

Messe Frankfurt’un bir sonraki etkinliği 17-20 Eylül tarihinde, deri ürünlere odaklanan Leatherworld buluşmasının katılımı ile güçlenmiş bir şekilde düzenlenecek. Eylül buluşmasına kadar ise, 23-25 Temmuz arasında, New York Javits Center’da Texworld ve Apparel Sourcing Amerika etkinlikleri gerçekleştirilecek.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.