×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
4 янв. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Tiffany Louvre'u Yaratıcı Bir Optik İllüzyonla Giydiriyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
4 янв. 2023 г.

Tiffany, Paris'teki Louvre'un cephesinde hem sanatsal hem de reklam amaçlı bir performans sergiliyor. Ünlü müze, 2021'in başından beri LVMH grubuna ait olan Amerikalı mücevher üreticisinin, optik bir yanılsama yaratmak ve yeni ürünü 'Lock' bileziğini öne çıkarmak için binasını dev bir fotoğrafla donatması konusunda anlaştı. Bu yaratıcı reklam, 2 - 31 Ocak tarihleri arasında Carrousel bahçelerinin üzerinden görülebilir.


Tiffany


Tiffany, Fransız fotoğrafçı Paul Rousteau ile çalıştı ve Rousteau da ünlü bileziğin üst kısmında yüzer durumda göründüğü, çarpık bir Louvre binası hayal iyle karşımıza çıktı.

Paul Rousteau çalışmasını şu şekilde ifade ediyor: "Bilezik, bir UFO gibi görünüyor ve mıknatıslıymış gibi gerçekliği çekerek, dönüşyütüyor. Çalışmalarımda her zaman imkansız bir arayış olan, görünmezi görünür kılma arzusunun bir yansıması vardır ve bunu yapmak için seraplar yaratırım. Louvre mutasyona uğrayarak yaşayan, hareket eden bir varlığa dönüşüyor. Gökyüzünün mavisi, Tiffany mavisinin saykodelik bir yeniden yorumunu yaratmak için asit yeşiline dönüşüyor".

1837'de kurulan moda evinin açıklamasına göre Tiffany, Jean Schlumberger, Andy Warhol veya Elsa Peretti gibi "savaş sonrası dönemde işbirliği yaptığı sanatçıların adlarını öne çıkaran ilk mücevher üreticisi oldu". Şirketin Avrupa ve Orta Doğu Başkanı Kolia Neveux, bu anıtsal enstalasyonun amacının "Paris sanat ve kültür dünyasının kalbinde, başkentin en sembolik yerlerinden birinde bu sanatsal mirasa saygı duruşunda bulunmak" olduğunu belirtiyor. Bu uygulama bize lüks markaların dev brandalarının artık yalnızca inşaat halindeki binaları örtmek için kullanılmadığını gösteriyor.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.