×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 мар. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Trussardi: Serhat Işık ve Benjamin A. Huseby Kreatif Yönetimden Ayrılıyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
22 мар. 2023 г.

Yönetim kurulunun istifası ve CEO Sebastian Suhl'un geçen ay ayrılmasının ardından, tasarımcılar Serhat Işık ve Benjamin Alexander Huseby'nin de şirketten ayrılıkları bildirildi. 2019'dan beri QuattroR fonunun %60'ına sahip olan İtalyan lüks markası mali zorluklar nedeniyle koruma prosedürü için başvuruda bulunurken, Amerikan dergisi WWD'nin aktardığı kaynaklara göre kreatif ikilinin markadan ayrıldığı söyleniyor. Şirket sorulara "yorum yok" yanıtıyla karşılık veriyor.


Serhat Işık ve Benjamin A. Huseby, Eylül 2022 gerçekleştirilen son defilelerinde - © ImaxTree


Mayıs 2021'de Trussardi'nin kreatif direktörleri olarak atanan, Berlin merkezli bağımsız marka GmbH'nin arkasındaki iki tasarımcı, 2022'de moda evi için yalnızca iki defile sunmuş ve en son koleksiyonlarını Şubat ayında gerçekleştirilen bir tanıtımla görücüye çıkarmıştı.

Markanın genel merkezi ve teşhir salonunun yanı sıra amiral gemisi mağazası, bir restoran ve bir kafeye ev sahipliği yapan ünlü La Scala opera binasının yakınında, Milano'nun kalbinde yer alan tarihi binasını yeniden tasarlamaya yardımcı oldular ve markanın imajını canlandırıp modernize ettiler.

Erişilebilir lüks segmentinde konumlanan İtalyan moda evi, yılın başında durumunun daha da kötüleştiğini gördü ve bu da onu bir koruma prosedürünün İtalyan eşdeğeri için başvurmaya zorladı. "Krizden kurtarma" olarak bilinen bu prosedür, şirketi yeniden düzenlemesi ve alacaklılarla yeniden borç planlaması için müzakere etmesi için harici bir uzmana başvurarak zor durumdaki şirketlerin operasyonel kapasitelerini korumalarına olanak tanıyor.

Amacında, olası bir satış için şirketi rasyonalize etmek ve yeniden organize etmek yer alıyor. Piyasa söylentilerine göre, şimdiden üç ila beş adet devralma adayı öne çıktı.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.