×

Uniqlo'dan Eylül Ayında Güçlü Satışlar

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
today 11 окт. 2018 г.
Поделиться
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Uniqlo'nun Japonya mağazaları Eylül ayında önceki yılın aynı dönemine göre satışlarda %6 yükseliş kaydetti. Toplam satışları, çevrimiçi cirosu dahil, ay içerisinde %5,4 artış gösterdi.


Uniqlo


Şirket yükselişlerin ay ortası itibariyle havanın soğumaya başlaması ile birlikte sonbahar koleksiyonunun güçlü bir şekilde lanse edilmesi ile gerçekleştiğini ifade etti.

Yükseliş aynı zamanda şirketin 6 Eylül tarihinde gerçekleşen Hokkaido depreminden zarar gören 16 mağazası ile ilgilendiği bir dönemde gerçekleşti. Mağazalardan biri bir hafta boyunca kapalı olmak üzere, tümü geçici bir süre boyunca kapalı kaldılar, bu da ay içerisinde gerçekleştirilen perakende satış verileri hesaplamasında kullanılan doğrudan mağaza toplamından düşülmelerine neden oldu.

Uniqlo son zamanlarda güçlü satışlar ortaya koymayı sürdürüyor.

Ağustos ayında mağazanın satışları önceki yıla göre yılın aynı döneminde %8,8 yükseliş kaydetti. Eylül ayındaki artışlar ile de birlikte şirket doğru zamanda geldikleri sürece aşırı uçlardaki hava koşullarından olumlu bir sonuç çıkarabileceğini ortaya koydu.

Copyright © 2019 FashionNetwork.com All rights reserved.