×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
17 мая 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Valentino Erkek Defilesini Milano'da Düzenleyecek

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
17 мая 2023 г.

Valentino, erkek giyim koleksiyonunu tanıtmak için Milano'ya dönüyor. Romalı lüks moda evi, üç yıl süren (Eylül 2020'den Mart 2023'e kadar) Covid pandemisi döneminde benimsediği bir format olan karma şovlarını sonlandırmaya karar verdi. 'The Narratives' başlıklı bir sonraki İlkbahar/Yaz 2024 erkek giyim defilesiyle 16 Haziran Milano Moda Haftası'nın açılışını gerçekleştirecek.
 

Valentino AW23 - © ImaxTree


Marka, defilenin Milano'nun tarihi üniversitesi Università degli Studi di Milano Statale'de "üniversitenin hareketli ve öğrencilerle dolu olduğu bir zamanda" saat 14:00'te gerçekleştirileceğini belirterek, öğrencilerin gösteriye katılmaya davet edileceğini de sözlerine ekledi. Marka öğrencilere "yaratıcı bir değişim yoluyla gelecek nesle ilham vermek ve teşvik etmek için moda evinin mükemmellik ve zanaatkarlık dünyasına, ayrıntılara dikkat etmeyi ve yenilikçiliği benimseyen ruhuna derinlemesine bir dalış" olanağı sunacak.
 
Katarlı yatırım fonu Mayhoola'nın sahibi olduğu markanın Lombardiya başkentiyle her zaman yakın bir bağı oldu. Pandemi sırasında, Eylül 2020'de marka önce Milano'da bir defile düzenledi ardından Şubat 2021'de Piccolo Teatro'da kapalı kapılar ardında bir tanıtım gerçekleştirmek için başkente geri döndü.

Moda evinin kurucusu Valentino Garavani, erkek koleksiyonlarının ilk erkek giyim defilesini Ocak 1985'te Milano'da gerçekleştirdi. Markanın erkek giyim defileleri 2012 yılına kadar gerçekleştirilmeye devam etti. Erkek giyiminin Milano'daki başlangıçlarını temel alan kreatif direktör Pierpaolo Piccioli "marka, erkek gardırobunu her zamankinden daha çağdaş bir yöne çekerek burada başlatılan şeyi yeniden tanımlamayı hedefliyor" dedi.
 
Tasarımcı aynı zamanda erkek ve kadın hazır giyim defilelerini ayırmanın ve her koleksiyonu sergilemek için farklı ve özel bir yer seçmenin, erkek giyimini "tek başına güçlü bir faaliyet" olarak yükselteceğini düşüncüğünü belirtti. Moda evinin açıklamasında da belirtildiği gibi Valentino, bu kategoriye daha fazla önem vermeyi istiyor. "Kategori, kadın modasıyla diyalog halinde kalmaya devam etmekle birlikte artık, Pierpaolo Piccioli'nin erkeksi kodları yeniden tanımlamasını ve bu kategorinin artan önemini yansıtan bir şekilde erkek giyimine odaklanacak".
 
Marka açıklamasında tasarımcının "temel ürünleri geliştirme ve resmi giyimin sınırlarını zorlama" arzusunu öne çıkararak, "Valentino'nun erkek giyiminin artan önemi sezonlar içerisinde doğrulandı. Unboxing Valentino koleksiyonu için marka, erkek giyiminde geleneksel kuralları ve sınırları yeniden ele alan ve erkek giyiminin daha da açık ve özgür bir karaktere sahip olmasını sağlayan bir erkek giyim ürünleri seçkisi olan Maison Valentino Essentials'ı piyasaya sürdü" diye ifade etti.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.