×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 февр. 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Valentino La Réserve des Arts İle Yaratıcılığı Derinleştiriyor

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
1 февр. 2023 г.

​Geri dönüşümün bir moda faaliyetinin tüm yönlerinin ana odak noktası haline geldiği bu dönemde, Valentino defile setlerini yaratıcı amaçlar için yeniden kullanmayı amaçlayan ilginç bir iş birliğini duyurdu.


Valentino - İlkbahar-Yaz 2023 - Haute Couture - Fransa - Paris - © ImaxTreeModa evi, SS23 couture defilesinin ardından, kreatif sektörde döngüsel ekonomiyi desteklemek amacıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir Fransız kuruluşu olan La Réserve des Arts ile ortaklık kurdu.

Grup, "setler, aksesuarlar ve görsel ticaret ürünlerini kurtarıyor ve bunları kendi yaratıcı çalışmaları için satın alabilecek 10.000'den fazla üye, öğrenci ve sanat profesyonelinden oluşan bir topluluğa sunuyor".

Ayrıca eğitim projeleri yoluyla çevre bilincini artırmak için de çalışıyor.

"La Reserves Des Arts'a 25 Ocak'ta gerçekleştirilen defilelerinin düzeneğinin bir kısmını kurtarma görevini veren Maison Valentino, bunun moda evi tarafından tamamen benimsenen bir değer paylaşma misyonu" olduğunu ifade etti.

İlgili düzenek 475 metrekarelik pist halısını, perdeleri ve tekstil malzemelerini içeriyor. Bu ögeler yenilenmelerinin ardından üç Fransız mağazasından ikisinde satışa sunulacak.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.