×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 февр. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

VF Corp Satışları Gelirleri Düşüş Kaydetti

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 февр. 2023 г.

ABD'li hazır giyim ve ayakkabı şirketi VF Corporation yaptığı açıklamada üçüncü çeyrek gelirlerinin %3 düşerek 3,5 milyar USD'ye gerilediğini, dört büyük markasının %3 ve portföy dengesinin %2 düşüş kaydettiğini ifade etti.


Supreme


Denver, Colorado merkezli şirket, The North Face gelirinin %7 artarak 1,3 milyar dolara ulaştığını söyledi.

31 Aralık'ta sona eren üç ayda Vans geliri %13 düşüşle 0,9 milyar USD'ye geriledi, Timberland satışları ise 595 milyon USD'de sabit kaldı. Dickies marka gelirleri %16 düşüşle 177 milyon USD'ye geriledi ve şirketin diğer markası (Supreme) üç ay içerisinde %2 düşüş kaydetti.

Bölgelere göre, VF Corp.'un EMEA ve Amerika bölgeleri sırasıyla %2 düşerken, Asya Pasifik bölgesi Çin'deki Covid-19 kısıtlamalarına bağlı olarak %7 geriledi.
 
Şirket, hem doğrudan tüketiciye hem de toptan satış kanallarında "dengeli bir performans" kaydetti ve tedarik zinciri zorluklarının bu çeyrekte de devam ettiğini ve "normalleştirilmiş bir maliyetle tam müşteri hizmetine geri dönmek için yürürlükte olan eylem planlarıyla ele alındığını" belirtti.

Önceki yı 517,8 milyon USD olan üç aylık net gelir 507,8 milyon USD'ye geriledi.

Geçici başkan ve CEO Benno Dorer, "Gittikçe zorlaşan mali üçüncü çeyreğin ardından, yaklaşık %3'lük gelir artışıyla yakın zamanda bildirilen 2023 yılı EPS görünümünü yeniden teyit etmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi.

"Son birkaç haftayı VF'nin dünya genelinde kendini işine adamış ve yetenekli ekipleriyle geçirmek, şirketimizin önündeki muazzam fırsatlara olan inancımı pekiştirdi. En büyük tüketici fırsatlarına keskin bir şekilde odaklanarak ve gelişmiş operasyonel performansla yürütmeyi iyileştirmeye kararlıyız. Bu hedef doğrultusunda, temettüyü azaltmak, temel olmayan varlıkların satışını değerlendirmek, maliyetleri azaltmak ve stratejik olmayan harcamaları ortadan kaldırmak ve aynı zamanda hedeflenen yatırımlar yoluyla tüketiciye odaklanmayı artırmak dahil olacak şekilde Şirket genelinde kaynak önceliklerini değiştiriyoruz"

Dorer sözlerini "Bu eylemlerin karlı ve sürdürülebilir büyümeye ve bununla birlikte güçlü hissedar değeri yaratmaya dönüşü sağlayacağından eminiz" diye sonlandırdı.

 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.