×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
24 мая 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

VF Corp'un Kazançları Düşüş Kaydetti

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
24 мая 2023 г.

VF Corp. Salı günü yaptığı açıklamada dördüncü çeyrek gelirlerinin %3 düşüşle 2,7 milyar USD'ye gerilediğini belirtti. Yıllık gelirleri bir önceki yıla göre %2 düşüşle 11,6 milyar USD'ye gerileyen ABD'li giyim grubu inişli çıkışlı bir yılı kapattı.


North Face


Denver, Colorado merkezli şirket, uluslararası ticaretinin dördüncü çeyrekte %2 büyüdüğünü ve EMEA bölgesinin sabit dolar cinsinden art arda sekizinci çeyrek büyümesini sağladığını söyledi. Çin %3 büyüdü ve bu da APAC bölgesinde daha fazla ardışık iyileşme sağladı. Şirket, Amerika bölgesinin, esas olarak ABD toptan satış faaliyetindeki düşüş nedeniyle %7 gerilediğini de sözlerine ekledi.

Marka bazında, The North Face %12 büyüdü ve şirketin Vans işindeki %14'lük düşüşle dengelendi. Timberland ve Dickies sırasıyla %9 ve %3 düşüş bildirirken, şirketin diğer markalar segmenti Supreme üç ayda %1 büyüme kaydetti.

Şirket, çeyrekte 214,9 milyon dolar zarara uğradı ve tüm yıl net geliri 118,6 milyon dolara düştü.

Şirketin Geçici Başkanı ve CEO'su ​Benno Dorer yaptığı açıklamada; "The North Face'teki süregelen gücümüz ve Çin'de hızlanan ivmeyle uluslararası faaliyetimizin liderliğindeki rehberliğimizle uyumlu üç aylık sonuçlar elde ettik. Sonuç olarak, zorlu tüketici ortamına rağmen mali yılı 12 markadan 10'unda sabit veya artan gelirle ve beşinde çift haneli rakamlarla kapattık" dedi.

Yönetici ayrıca "Aynı zamanda, tedarik zinciri performansımızı önemli ölçüde iyileştirdik ve öngördüğümüz kısa vadeli zorluklar sürerken Vans'ı geri döndürme çalışmaları plana göre ilerliyor. 2024 mali yılına baktığımızda, uzun vadede güçlü ve tutarlı hissedar getirileri kaydetmek için düşünceli bir şekilde yatırım yaparken, gelişmiş işletme performansı ve finansal sonuçlar ortaya koymamızı sağlayacak doğru plana sahip olduğumuzdan eminim" diye ifade etti.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.