×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 апр. 2017 г.
Время чтения
3 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Vogue Arabia İslami Sanatlar Müzesi’nde

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
12 апр. 2017 г.

Lauryn Hill “Killing Me Softly”nin hareketli bir versiyonuna geçmeden önce sahnede “Hazır mısın Katar?” diye sesleniyordu.
 

Doha’da Vogue Arabia Lansmanı - Instagram: @voguearabia


I.M. Pei tarafından tasarlanmış olan İslami Sanatlar Müzesi’nde Vogue Arabia lansmanında Naomi Campbell, Izabel Goulart ve yerel prensesler neo soul şarkıcının parçaları eşliğinde dans ediyordu.

Baş editör Prenses Deena Aljuhani Abdulaziz yaptığı açıklamada bu etkinliğin gerçeğe dönüşmesinden mutluluk duyduğunu Katar ve dergilerinin görevlerinden birinin Doğu ve Batı’yı birbirine bağlamak olduğunu ifade etti.

Derginin Mart ayı kapağında Inez & Vinoodh tarafından yüzü kristal bir peçe ile kapatılmış olan Kaliforniyalı Gigi Hadid vardı. Nisan ayı kapağında ise "I've got the Power!" (Güç Bende) sloganı ile Mısır-Faslı süper star Imaan Hammam yer alıyordu.

Aynı zamanda ilgi çeken bir diğer öğe ise çanta markası Marzook’un kurucusu Shouq Al Marzouq veya Mısırlı el çantası şirketi Okhtein’in kurucuları kız kardeşler Aya ve Mounaz Abelraouf veya Zaha Hadid’in kişisel stili gibi yerel tasarımcılardan, Batılı tasarımcıların hikayeleri ile birleştirilmiş olan, hikayelerdi.
Dergi esas olarak İngilizce sunulsa da, üç sayısında arka kapağında Arapça olarak da yer alacak.

Condé Nast International’ın başkanı Jonathan Newhouse yaptığı açıklamada Vogue Arabia ilgili en güzel şeylerden birinin reklamcılara adını söylediklerinde, reklamcıların bin adet başına maliyetini sormayıp, hemen ortaklığı kabul etmeleri olduğunu ifade etti.

Naomi Campbell’in katıldığı Vogue Arabia partisi - Godfrey Deeny

 
Açıklamasının devamında bu hayalin uzun zamandır gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ettiğini ancak artık dünyanın bu muhteşem ve büyüleyici bölgesinde bir dergi olarak hayata geçtiğini belirtti.

Yayıncılar Fashion Network’e yaptıkları açıklamada dergiden yalnızca 30.000 baskı yaptıklarını ifade ettiler. Dergide Louis Vuitton, Prada, Chanel, Burberry, Juicy Couture ve Net-a-Porter’den iki sayfalık reklamlar yer aldı. Condé Nast sayfa başı kazancın yalnızca 6.500 Dolar olduğunu belirtti. Fransız Vogue için bu rakam tek sayfada 23.500 Euro olarak değerlendiriliyor.
 
Dergi aynı zamanda Steven Meisel’in Madonna’nın efsanevi Sex book’u ile ilgili çalışmasıyla ünlü New York’lu moda editörü Paul Cavaco ile de işbirliği yapıyor. Cavaco’nun tarz sahibi dokunuşu derginin tamamında hissediliyor.

Çeşitli İslami mimari dönemlerinden eserlerin sergilendiği müzede gerçekleştirilen ışık ve lazer şovlarının eşlik ettiği partiye iki yüz konuk katıldı, derginin iki kapak kızı da 40 metre yüksekliğindeki yapı içerisinde dev ipek eşarpları ile konuklara eşlik etti. Körfez güzelleri, uber modeller, sosyal medya starları ve Lübnanlı blogger’ların çoğu, Umman’daki Condé International lüks konferansında konuşan Elie Saab’ın kıyafetleri ile karşımıza çıktı.

Orta Doğu’nun birçok yanı bulunuyor. Ancak ABD başkanı Trump’ın Suriye’de bir havaalanını bombaladığı bu haftasonunda, önde gelen bir Yahudi aileye ait Amerikalı bir yayınevinin, kadınların güç kazanmasına kendini adamış bir moda dergisini ortaya koyduğu ve bunun Katar kraliyet ailesinin üyeleri tarafından tanıtıldığı, Katar’da bulunmak eğiticiydi.

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.