×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 февр. 2023 г.
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Yaklaşan Londra Moda Haftası Vivienne Westwood'a Adandı

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
15 февр. 2023 г.

​Londra Moda Haftası, geçen yılın sonlarında hayatını kaybeden Vivienne Westwood'a adanan fiziksel-dijital karma bir etkinlikle Cuma günü başlıyor.


DRİngiliz Moda Konseyi, LFW'nin yalnızca moda endüstrisini değiştirmek ve "punk'ı doğurmak ve tanımlamakla kalmayan, aynı zamanda küresel olarak olumlu değişimi de sağlayan" çalışmaları üzerinden "tasarımcının inanılmaz mirasına" odaklanacaklarını ifade etti.

LFW, programa göre gerçekleşen 104 fiziksel ve 41 dijital etkinlik yoluyla 127 markayı bir araya getiriyor.

Haftanın fiziksel yönü 47 podyum gösterisi, 18 tanıtım, iki buluşma ve 37 diğer etkinliği içeriyor.

Etkinliğin bu sezon öne çıkan özellikleri arasında Daniel Lee'nin Burberry'nin kreatif direktörü olarak ilk kez sahneye çıkışı ve Moncler Genius'un Olympia'daki halka açık şovunun yanı sıra Christopher Kane, Eredem, JW Anderson, Molly Goddard, Roksanda ve Simone Rocha gibi büyük isimler yer alacak.

Bu hafta aynı zamanda BFC NEWGEN tasarımcılarının yanı sıra henüz ana program kriterlerini karşılamayan DiscoveryLAB'in yükselen çıkan isimleri öne çıkacak.

Beş günlük moda haftasındaki diğer önemli etkinlikler arasında 21 Şubat Salı günü Ukrayna Moda Haftası'na ev sahipliği yapması yer alıyor. Bu, NEWGEN alanında üç tasarımcıya (Frolov, Kseniaschnaider ve Paskal) odaklanacak.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.