×
Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
4 янв. 2023 г.
Время чтения
2 минут(-а,-ы)
Скачать
Загрузить статью
Печать
Печать
Размер текста
aA+ aA-

Çin'de Mart Ayındaki Büyük Tekstil Fuarları Ertelendi

Переводчик
Gözde Meriç
Опубликовано
4 янв. 2023 г.

Çin, uluslararası ziyaretçiler için kısıtlamaları hafifletirken, Çin'in başlıca tekstil ve giyim fuarları Mart 2023'teki fuarlarını erteliyor. Başlangıçta 8-10 Mart tarihlerinde yapılması planlanan Chic giyim ticaret fuarı ve Intertextile kumaş etkinliği, bunun yerine 28-30 Mart tarihlerinde Şangay'da gerçekleştirilecek.


Intertextile


Intertextile Messe Frankfurt genel müdür yardımcısı Wilmet Shea ve Çin tekstil alt konseyi CCPIT-Tex yaptıkları açıklamada, "Bu erteleme, yerel ve yabancı katılımcılara ve ziyaretçilere ticaret fuarlarını planlamaları ve Çin sınırının yeniden açılmasının sunduğu birçok uluslararası iş fırsatından yararlanmaları için yeterli zaman veriyor" diye belirtti.

8 Ocak'tan itibaren yabancı ziyaretçiler, Çin'e girişte "Sıfır Kovid" stratejisi doğrultusunda gerçekleştirilen test ve karantina uygulamalarıyla karşı karşıya kalmayacak. Sıfır Kovid stratejisi Pekin tarafından uzun süredir uygulanıyor, ancak Kasım ayının sonunda Sincan eyaleti Urumçi'de meydana gelen ölümcül bir yangının ardından, uygulamaya yönelik yerel direnişlerde artış görüldü.

Erteleme duyurusu, birçok ülkenin Çin'den gelen yolculara sağlık kısıtlamaları getirdiği bir zamanda geldi. Ülke, Aralık ayından bu yana yeni bir enfeksiyon dalgası yaşıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Japonya, Fransa, İtalya ve İspanya, kalkıştan önce negatif testler talep ediyor. Ve Avrupa Birliği'nin kıta düzeyinde önlemler alması bekleniyor.

Sağlık acil durumu, Şangay ve Shenzhen'deki büyük Çin Ticaret fuarlarının çeşitli sezonluk etkinliklerinin 2022 boyunca ertelenmesi ve son olarak da sırasıyla Ekim ve Kasım aylarında yapılması planlanan son buluşmalarının Eylül ayı sonunda iptal edilmesine yol açmıştı. Tüm bunlar, Aralık ayına kadar süren yerel imalat faaliyetindeki daralmayla eş zamanlı olarak gerçekleşti.
 

Copyright © 2023 FashionNetwork.com All rights reserved.